Część czwarta, Odcinek dziewiąty

Poczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartości daje siłę wewnętrzną i spokój ducha. Optymalne poczucie własnej wartości ułatwia podejmowanie trudnych decyzji oraz pomaga utrzymywać dobre relacje społeczne. W czwartej części serialu zawarte są opisy wielu skutecznych narzędzi pozwalających uniezależnić się od innych, poprawić poziom samoakceptacji i rozwinąć odwagę przydatną w dążeniu do celu.

Czym jest poczucie własnej wartości? To wewnętrzne przekonanie o nas samych. Jego miejsce znajduje się w przestrzeni pomiędzy dwoma przeciwległymi biegunami: zakompleksieniem a zadufaniem. Stabilne poczucie własnej wartości wzmacnia nasze działania na drodze do osiągnięcia życiowej satysfakcji. Powinniśmy o nie zadbać, ponieważ łatwo ulega obniżeniu w wyniku chwilowych niepowodzeń lub niespodziewanych trudności.

Metody wpływania na samoocenę proponowane w czwartej części serialu mogą mieć działanie oczyszczające. Ich stosowanie może także wpłynąć na wzrost motywacji i wzmocnić pozytywne myślenie o własnych możliwościach, wyglądzie i cechach osobowości.

Prowadzący: Adam Ferency oraz Danuta Stenka

Producent i scenarzysta: Andrzej Moszczyński

Długość odcinka: 37 minut

Date: